България вече е представена на официалната платформа на JARDIN

С радост споделяме, че България има своя официална страница на платформата на JARDIN (Joint Action on Integration of ERNs into National Healthcare Systems), достъпна тук. На страницата може да откриете информация за ангажираността на страната ни в рамките на инициативата, както и основните участници и дейности, свързани с редките болести. Това е важна стъпка към по-голяма видимост на българското участие в европейските усилия за подобряване на грижите за хората, живеещи с редки заболявания.

Какво е JARDIN?

JARDIN (Joint Action on Integration of ERNs into National Healthcare Systems) е съвместна инициатива, финансирана от Европейския съюз, насочена към интеграцията на Европейските референтни мрежи (ERNs) в националните здравни системи.

ERNs са създадени с цел да подпомагат диагностицирането и лечението на редки заболявания, като осигуряват достъп до експертни знания и иновативни терапии в цяла Европа. Проектът JARDIN има за цел да подобри достъпността и устойчивостта на тези мрежи, така че повече пациенти да могат да се възползват от тях.

Как се представят страните в JARDIN?

JARDIN предоставя отделни страници за всяка страна, като по този начин осигурява специфична информация за националните структури за редки заболявания, наличните референтни мрежи и контактни точки за пациенти, лекари и организации. Това е важен ресурс за всички, които търсят информация и подкрепа в рамките на своите национални здравни системи.

Какво ще откриете за България?

На страницата на България в платформата JARDIN можете да откриете:

  • Информация за здравни специалисти – списък с експертни центрове и професионалисти, работещи в сферата на редките заболявания.
  • Пациенти и пациентски организации – полезни ресурси, насоки и контакти за хора, живеещи с редки заболявания и техните семейства.
  • Други важни ресурси – информация за европейските референтни мрежи, актуални проекти и възможности за подкрепа в България.

Това е значителна стъпка напред към по-добра координация между националните и европейските здравни структури. Чрез JARDIN се създават по-добри условия за сътрудничество, улеснява се обменът на знания и се подобрява достъпът до специализирана грижа за пациентите.

Споделяне:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Print
Новини

Подобни публикации

Сдружение „Ретина България“ с нова видео поредица в подкрепа на хората с макулна дегенерация

Шест видеа, една мисия: помощ за хората с макулна дегенерация Макулната дегенерация, свързана с възрастта (МДСВ), е едно от най-честите дегенеративни заболявания на ретината и

Станете член

Можем да постигнем повече, когато сме обединени!